ATMEGA8515-16AUR datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    ATMEGA8515-16AUR
  • Производитель
    Atmel Corporation
  • Описание
    Atmel Corporation ATMEGA8515-16AUR Connectivity: EBI/EMI, SPI, UART/USART Core Processor: AVR Core Size: 8-Bit Data Converters: - Eeprom Size: 512 x 8 Number Of I /o: 35 Operating Temperature: -40?°C ~ 85?°C Oscillator Type: Internal Package / Case: * Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT Program Memory Size: 8KB (4K x 16) Program Memory Type: FLASH Ram Size: 512 x 8 Series: AVR?® ATmega Speed: 16MHz Voltage - Supply (vcc/vdd): 4.5 V ~ 5.5 V RoHS: yes Core: AVR Data Bus Width: 8 bit Maximum Clock Frequency: 16 MHz On-Chip ADC: Yes Operating Supply Voltage: 4.5 V to 5.5 V Processor Series: megaAVR Factory Pack Quantity: 2000